Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Taşıyıcı  Blok

Taşıyıcı Blok:

Her türlü duvarda Taşıyıcı Blok, Yapıblok…

Her türlü yapının iç ve dış duvar yapımında kullanılan, sıva boya gerektirmeyen taşıyıcı blok’ lar endüstriyel ortamda taşıyıcı blok üretimi için özel geliştirilmiş makinelerle, beş ayrı yüzeyde ve dört ayrı renkte üretiliyor.

İç ve dış duvar oluşumunda akılcı çözümler sunan, taşıyıcı blok özelliklerine sahip Yapıblok, mimar, mühendis, dekoratörlere, zengin tasarım imkanları sunabiliyor. Taşıyıcı blok’ lar olan Yapıblok’un Dekoratif, Fugalı, Standart, Tırmıklı, Çizgili dekoratif ve ara bölmelerle, bahçe duvarlarında kullanılabilen önü arkası aynı olan Çift yüzlü gibi yüzey çeşitleri vardır. Ayrıca tüm çeşitlerin Kırmızı, Sarı, Gri, Beyaz gibi renkleri mevcutdur.

Yapıblok ile oluşturulan yapıların avantajları

Taşıyıcı blok özelliklerine sahip yapıblokların sıva boya gerekmemesi, bakım maliyetinin olmaması ürünü farklı kılan unsurların başında gelir. Taşıyıcı blok özelliklerine sahip Yapıblok ile oluşturulan duvarlarda, ısı ve ses yalıtımı yüksektir. Ülkemizde de artık inşaatlarda estetiğe verilen önem artıyor. İnsanlar içlerindeki mimari taraflarını, tasarım düşüncelerini taşıyıcı blok özelliklerine sahip Yapıblok ile öne çıkartabiliyorlar. Bu sayede de sıva boya gerekmeyen ve taşıyıcı blok özelliklerine sahip Yapıblok’a son yıllarda artan bir ilgi var. Taşıyıcı blok özelliklerine sahip sıva boya gerektirmeyen Yapıblok sayesinde ömür boyu sürülecek bir yaşam konforu sağlanıyor. Taşıyıcı blok özelliklerine sahip Yapıblok’un depreme, yangına ve darbeye karşı dayanıklılığının yanı sıra normal şartlarda 50 desibel’i aşan ses izolasyonu ile üstün bir malzeme olduğu İngiliz ses mühendisi Eric Magloire tarafınca da kanıtlandı. Zincirlikuyu da yapılan Zorlu Center içinde bulunan kültür merkezinin ses ve akustik bölüm projelerini geliştiren Sound Space Desing Ltd. Şirketi sahibi ses mühendisi Eric Magloire, Zorlu Center projeleri hazırlanırken kültür merkezinin duvarlarının ses izolasyonu özelliğinin yüksek olması özelliklerine sahip olması şartını koştu

Taşıyıcı özelliğe sahip olan Yapıblok’un kullanım alanları

Bahçe Duvarları, Yapıblok ile estetik bahçe duvarları yapmak hem çok kolay hem de çok ekonomikdir. Taş duvara göre çok daha modern, kaplama duvarlara göre çok daha gerçekçi görünen yapıblok sıva boya gerektirmediği için bakım maliyeti de yoktur. Kalıp gerektirmez, uygulaması kolay taşıyıcı Blok elemanıdır.

Hafif Bloklar; Yapıblok, cephe duvarlarında ve bahçe duvarlarında kullanılmasının yanısıra Hafif Yapıblok, uygulama kolaylığı ve estetik görünümü ile bina iç duvarlarında kullanılmaktadır. Depreme, yangına ve özellikle her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Sıva boya gerektirmediği veya isteğe bağlı olduğu için bakım maliyeti yoktur.

İstinat Duvarları, Yapıblok ile çok özel çözümler üretilmektedir. Demir donatılı (betonarme) istinat duvarlarının yanı sıra, geotekstil ve geogrid donatılı istinat duvarları inşa etmek de mümkündür. Sıva boya gerektirmediği için de taşıyıcı blok özelliklerine sahip Yapıblok ile yapılan istinat duvarlarının da bakım maliyeti yoktur.

1978 yılından beri önüretimli beton konusunda sektörde öncü ve lider olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesi ile beton konusunda işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet vermektedir. İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Taşıyıcı Blok özelliğine sahip Yapıblok’lar Lüleburgaz da bulunan tesislerinde entegre olarak üretilmektedir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon Genel Müdürlük ve Satış ; Sultanbeyli/Paşaköy 0216 592 17 00 Pbx

 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Tip ve Boyutlar
Renkler ve Dokular
Duvar Örüm Aşamaları
Bahçe Duvarı Örnekleri
Referanslar
Bahçe Duvarı
Hafif Blok
Taşıyıcı Blok
İstinat Duvarı
Geotekstilli İstinat Duvarı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.