Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Bahçe Duvarı

Bahçe Duvarı,

Yapıblok ile bahçe duvarı,

Yapıblok; her türlü yapının iç ve dış duvar yapımında, genelliklede bahçe duvarları yapımında kullanılan, sıva boya gerektirmeyen taşıyıcı bir yapı elemanıdır. Endüstriyel ortamda, blok üretimi için özel geliştirilmiş makinelerle, beş ayrı dokuda ve dört ayrı renkte üretilir. Bahçe duvarı oluşumunda akılcı çözümler sunabilen Yapıblok, bu özellikleri ile mimar, mühendis ve dekoratörlere zengin tasarım imkanları sağlar. Bahçe duvarı yapımında değişik renkler ve tiplerle özel bahçe duvarları tasarlanabilir.

Türkiye, Yapıblok gibi sıvaboya gerektirmeyen, taşıyıcı özelliği olan malzemelere yakın geçmişimizde sahip olmuştur. Tuğla / briket vs. gibi ürünlerle yapılan bahçe duvarlarına sonrasında sıva yapılır, daha sonrada son kat malzemesi uygulanırdı. Oysa sıva boya gerektirmeyen Yapıblok ile bahçe duvarı’nda yeni bir dönem başladı. Önceleri villa yapımı için kullanılan, taşıyıcı özelliğe sahip Yapıbloklar ile evin renk ve tasarımına uygun bakım maliyeti olmayan bahçe duvarı yapılmaya başlandı. Tasarımlarda sınırları ortadan kaldıracak farklı renk ve dokulara sahip olmasından dolayı estetik duvarlar oluşturulmasını sağlar.

Yapıblok ile oluşturulan bahçe duvarını donatılı ördüğünüzde taşıyıcı sistemi de yapmış olursunuz. Böylelikle iskele kurmak, kalıp, betonun priz sürecini beklemek gibi sorunlar ve giderler ortadan kalkmış olur. Bahçe duvarı yapımında kullanılan Yapıblok’un en önemli özelliklerinden biri sıva ve boya gerektirmemesi ve bakım maliyetinin olmaması son kullanıcıya fazlasıyla cazip geliyor. Ayrıca bu özellikler ile Yapıblok yapıya hız kazandırıyor. Bu da mühendis, mimar ve mütahitler için yatırımın paraya dönüşmesi açısından önemli bir avantaj yaratıyor. YAPIBLOK, yapı sektöründe özellikle bahçe duvarı için gerçekten mucizevi bir ürün olarak adlandırılıyor.

Amerikan Besser makinaları ile fabrika ortamında üretilen Yapıblokların yıllık 2 milyon adetlik kapasitesinin tamamı yurdumuzda konut inşaatlarında, eğitim inşaatlarında, sanayi yapıları gibi çok çeşitli inşaatlarda ve bahçe duvarlarının yapımında kullanılıyor.

Yapıblok’ un diğer kullanım alanları

Hafif Bloklar; Yapıblok, cephe duvarlarında ve bahçe duvarı olarak kullanılmasının yanısıra Hafif Yapıblok, uygulama kolaylığı ve estetik görünümü ile bina iç duvarlarında kullanılmaktadır. Konut, eğitim yapıları, yurt, alışveriş merkezi, fabrika ve depo gibi sanayi yapılarının iç duvarlarında Hafif Yapıblok tercih edilmektedir Depreme, yangına ve özellikle her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Sıva boya gerektirmediği için bakım maliyeti yoktur.

İstinat Duvarları, İstinat duvarları için yapıblok ile çok özel çözümler üretilmektedir. Demir donatılı (betonarme) istinat duvarlarının yanı sıra, geotekstil ve geogrid donatılı istinat duvarları inşa etmek de mümkündür. Yol kenarlarında akustik bariyer olarak da kullanılan yapıblok’un farklı renk ve dokuları ile değişik İstinat duvarları tasarlanabilir. Sıva boya gerektirmediği için de Yapıblok ile yapılan istinat duvarlarının bakım maliyeti yoktur.

Yapı Merkezinin İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da olmak üzere ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Bahçe duvarı için çok seçenekli özel bir yapı malzemesi olan Yapıblok, Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un Lüleburgaz tesislerinde entegre olarak üretilmektedir.

1978 yılından beri önüretimli beton konusunda sektörde öncü ve lider olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesi ile beton konusunda işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet vermektedir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon Genel Müdürlük ve Satış - Sultanbeyli/Paşaköy - 0216 592 17 00 Pbx
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Tip ve Boyutlar
Renkler ve Dokular
Duvar Örüm Aşamaları
Bahçe Duvarı Örnekleri
Referanslar
Bahçe Duvarı
Hafif Blok
Taşıyıcı Blok
İstinat Duvarı
Geotekstilli İstinat Duvarı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.