Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Hafif  Blok

Hafif Blok:

1978 yılından beri önüretimli beton konusunda sektörde öncü ve lider olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesi ile Hafif yapıblok konusunda işverenlerine ekonomik ve hız kazandıracak, kaliteli hizmetler vermektedir. İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da bulunan ve ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Hafif Blok, Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş Lüleburgaz tesislerinde ve özel makinalarla entegre olarak üretilmektedir.

Yapıblok ve hafif blok...

Yapıblok; her türlü yapının iç ve dış duvar yapımında kullanılan, sıva boya gerektirmeyen taşıyıcı bir yapı elemanıdır. Endüstriyel ortamda, Yapıblok ve hafif Blok üretimi için özel geliştirilmiş makinelerle, beş ayrı dokuda ve dört ayrı renkte üretilir.

İç ve dış duvar oluşumunda akılcı çözümler sunabilen Yapıblok ve hafif blok, mimar, mühendis ve dekoratörlere zengin tasarım imkanları sağlar.

Türkiye, Yapıblok, hafif blok gibi taşıyıcı özelliği olan malzemelere yakın geçmişimizde sahip oldu. Eskiden tuğla / briket vs. gibi ürünlerle yapılan iç ve dış duvarlara sıva yapılır, daha sonrada son kat malzemesi uygulanırdı. Oysa sıva boya gerektirmeyen ve taşıyıcı özelliğe sahip yapıblok ile inşaat sektöründe yeni bir dönem başladı. Yapıblok önceleri villa ve bahçe duvarı yapımında kullanıldı. Daha sonrada isteğe bağlı olarak gerektiğinde sıva ve boya yapılmadan bürüt olarak kullanılan Hafif Bloklar iç duvar yapımında kullanılmaya başlandı. Yapıların iç duvarlarında taşıyıcı özelliği ile aranılan biir malzeme haline gelen Hafif Blok, Amerikan Besser makinaları ile fabrika ortamında üretiliyor. Yapıblok ve hafif blokların yıllık 2 milyon adetlik kapasitesinin tamamı yurdumuzda gerçekleşen inşaatlarda kullanılmaktadır.

Hafif blok nedir, nerede kullanılır?


Her türlü yapının iç duvar yapımında kullanılan hafif blok, sıva boya gerektirmeyen taşıyıcı bir yapı elemanıdır. Uygulama kolaylığı ve estetik görünümü ile bina iç duvarlarında kullanılan hafif bloklar endüstriyel ortamda, hafif blok üretimi için özel geliştirilmiş makinelerle, mimari tasarımlara uygun olarak dört ayrı renkte üretilir. Bloklar isteğe bağlı olarak renkli üretildiklerinde sıva boya gerekmediği için bakım maliyeti yoktur. Ayrıca hafif blok iç duvarlarda isteğe bağlı olarak boyanabilir. Bu nedenle okul, yurt, alışveriş merkezi ve sanayi yapıları gibi yoğun kullanılan yerlerde fazlası ile tercih edilmektedir. Hafif blok ile yapılan duvarlar depreme, yangına ve her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Darbelere dayanıklılık özelliği olan Hafif yapıblok’lar bu özelliklerinden dolayı sanayi yapılarının iç duvarlarında tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun yanısıra ses yalıtım özelliğinin ve akustik özelliğinin oldukça yüksek olması Eğitim kurumları gibi, Televizyon studyoları gibi mekanların iç duvar oluşumlarında kullanılıyor. Mimar, mühendis ve dekoratörlere akılcı çözüm imkanları sunan Hafif blok, kullanıcılarına zengin tasarım imkanları da sunuyor.

Yapıblok’ un diğer kullanım alanları...?

Bahçe Duvarları, Yapıblok ile estetik bahçe duvarları yapmak hem çok kolay hem de çok ekonomikdir. Taş duvara göre çok daha modern, kaplama duvarlara göre çok daha gerçekçi görünen Yapıblok, örümü esnasında kalıp gerektirmediği, sıva boya gerektirmediği ayrıca bakım maliyet olmadığı için son derece ekonomik uygulaması kolay bir duvar elemanıdır.

İstinat Duvarları, İstinat duvarları için yapıblok ile çok özel tasarımlar ve çözümler üretilmektedir. Demir donatılı (betonarme) istinat duvarlarının yanı sıra, geotekstil ve geogrid donatılı istinat duvarları inşa etmek mümkündür. Sıva boya gerektirmediği için Yapıblok istinat duvarlarının bakım maliyeti yoktur. Yapı Merkezi Prefabrikasyon Genel Müdürlük ve Satış Sultanbeyli/Paşaköy 0216 592 17 00 Pbx
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Tip ve Boyutlar
Renkler ve Dokular
Duvar Örüm Aşamaları
Bahçe Duvarı Örnekleri
Referanslar
Bahçe Duvarı
Hafif Blok
Taşıyıcı Blok
İstinat Duvarı
Geotekstilli İstinat Duvarı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.