Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Prekast

Prekast,

Ağır yükler altında geniş açıklık geçilebilen, ön gerilmeli sistemle üretilen, fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi yapılarında sıklıkla kullanılan ön germeli boşluklu Beton Prefabrik döşeme ve cephe elemanları Panelton... Fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında beton prekast yapı ürünleri olan Kolon, Kiriş, Boşluklu Makaslar, Öngermeli Elemanlar.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da olmak üzere ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Prefabrik - Prekast imalatlar, Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy tesislerinde üretilmektedir.

Yapı Merkezi’nin Beton Prekast sektöründe payı?

Kelime anlamıyla Prekast, yapıyı oluşturan parçaların önceden fabrika ortamında üretilerek belli bir yerde kurulmasi anlamını taşımaktadır. Prekast üretim inşaat sektörünün en sanayileşmiş kollarından biridir. Prekast üretimleri ile büyük fabrikalar, kapalı alanlar, depolar ve antrepolar yapılabileceği gibi değişik yapı sistemleri dahilinde konutlarda da faydalanabilir. Sektör kendi içerisinde üretimde kullanılan ana malzemeler itibari ile çeşitlilik göstermektedir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon büyük sanayi ve depo yapıları konusunda lider konumda olan, konutlar yapan, betonu fabrikasında işleyerek değişik formlar veren ve bu parçaları yapıyı oluşturmakta kullanan bir konumdadır.

Birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajlar içeren yapı sistemleri içinde, 1999 yılında yaşanan depremin de önemli bir rolü olmuştur. Deprem sonrası yeterli mühendislik şartları sağlanmaksızın yapılmış binalarda oluşan hasarlar farklı sistem arayışlarınıgündeme getirmiştir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon tarafından Prekast sistemle inşa edilen ve deprem bölgesinde bulunan 102 tesisin tümü depremden hiç hasar görmemiştir. Bu da; “Doğru mühendislik, kaliteli malzeme ve tekniğine uygun inşa edilmiş binalar güvenlidir” sözünü bir kez daha haklı çıkarmıştır. Kalite ve sağlamlık ilkelerinden ödün vermeyen Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. uzun yıllardır beton Prekast sektörünün öncü ve lideri konumundadır.

Beton Prekast ürünlerin Konutlarda kullanılması..

Beton Prekast ürünlerin avantajını gören birçok yeni yatırımcı fabrika, depo gibi sanayi yapılarında kullanılan Prekast ürünler, son yıllarda betonarme yapılarla birlikte daha fazla kullanmaya başladı. Konut yapılarının yanısıra geçtiğimiz yıl öngerme teknoloıjisi ile ürettilen prefabrik – prekast kirişler, özel dizayn edilen ve inşaata hız ve sağlamlık kazandıran prekast beton elemanlar, iskele ve kalıp gerektirmeyen öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton ile birlikte kullanıldı.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon gibi kaliteye ve insana önem vererek üretilen Prefabrik-Prekast elemanların, tasarım, üretim ve montaj aşamalarında ciddi bir kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir yapılar inşa edilmesini sağlar. Prefabrik – Prekast ürünlerin en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya büyük bir geri dönüş yani yatırımcıya ciddi avantajlar getirmektedir. Bu nedenlede önümüzdeki yıllarda prefabrik - prekast ürünlerin daha değişik sektörlerde kullanılacağını düşünmekteyiz. Ulaşım ve altyapı projelerinde ciddi boyutlarda kullanılan Prefabrik – Prekast ürünlerin konut, eğitim yapıları gibi yapılarda bir önceki yıllara göre daha fazla kullanılacağını düşünüyoruz. Biz yapı Merkezi olarak Prefabrik – Prekast üretimlerinde en büyük atılımının konutlarda kullanılması olduğuna inanıyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yoğunlaştırıyoruz.

1978 yılından beri önüretimli beton konusunda sektörde öncü ve lider olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesi ile beton konusunda işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet vermektedir.
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Detaylar
Referanslar
Prekast
Prefabrik
Beton Prefabrik
Fabrika İnşaatı
Depo İnşaatı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.