Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Fabrika İnşaatı

Fabrika İnşaatı,

Fabrika inşaatı’nda Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un avantajları...

Fabrika inşaatı için üretilen beton prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir fabrika inşaatı yapılmasını sağlar. Beton prefabrikasyonun en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak bir geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın devam ettiğini, Beton Prefabrik elemanların pozitif getirilerini bilen veya ilk kez deneyen birçok yatırımcı Beton Prefabrik ürünleri daha fazla kullanmanın yollarını arıyor. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarının yanısıra konut inşaatlarında Beton Prefabrik elemanların kullanılmasının son yıllarda hızla artması beton prefabrik sektörününü geleceğe dönük umutlandırmaktadır.

Türkiye bir avrupa ülkesi gibi Beton prefabrikasyondan özellikle konut inşaatlarında gerektiği kadar faydalanamasada fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi inşaatlarında yeteri kadar faydalanmakatadır. Büyük açıklıkların ekonomik olarak geçilebilmesi ve tesislerin çok kısa bir sürede tamamlanarak faaliyete geçmesinden dolayı özellikle fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarında beton prefabrik kullanımı Türkiyede % 80’lere varmaktadır. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında beton prefabrik elemanlarının kullanılmasının nedeni olan hız ve ekonomiklik çok önemli unsurlardır.

Beton prefabrikasyon sektöründe öncü,

Tüm inşaat sistemleri ile depreme karşı güvenli sağlam ve estetik sanayi inşaatları yapılsa bile, “Doğru mühendislik ile tasarımı yapılmış, kaliteli malzeme kullanılmış ve tekniğine uygun şekilde inşa edilmiş fabrika inşaatı güvenlidir” Beton Prefabrikasyon ile güvenli hız, güvenli kalite ve ekonomiklik, fabrika inşaatı gibi, sanayi yapılarında gerçek farkları oluşturur. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında avantaj ve dezavantajlar içeren sistemlerin çeşitlenmesinde, 1999 yılında yaşanan depremin de önemli bir rolü olmuştur.

Deprem sonrası yeterli mühendislik şartları sağlanmaksızın yapılmış fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi inşaatlarında oluşan hasarlar yatırımcılara farklı sistem arayışlarını gündeme getirmiştir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un deprem bölgesinde Beton prefabrik ürün ve sistemle inşa edilen 102 fabrika inşaatı ve depo inşaatı’nın tümü depremden hiç hasar görmemiştir. Bunun yanı sıra Yapı Merkezi Prefabrikasyon’nin ürettiği ve geliştirdiği boşluklu beton makasların inşaata getirdiği avantajlar oldukça önemlidir. Boşluklu makas ile inşa edilen fabrika inşaatı yapılarının hafifliği, korozyondan etkilenmemesi, yangın direnci, ekonomikliği nedeni ile diğer çatı makaslarına göre daha fazla tercih edilmektedir.

Beton prefabrik olarak üretilen makasların fabrika inşaatı gibi sanayi inşaatlarında yapıya daha az yük getirmesi için boşluklu makas imal etmek ve şantiyelerinde kullanmak, Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un beton prefabrik sektörüne ve Arge’ye verdiği önemin bir sonucudur.

Yapı Merkezi Prefabriikasyon, sektörde ilk kez sahip olduğu TS EN İSO 9001 belgesine ilave olarak Türk standartla Enstitüsü ile Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırladığı ve yürülüğe soktuğu yalnızca Prefabrik birliği üyelerinin sahip olduğu TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapılarda Kalite Yönetiminin Sistemi Belgelendirmesi” ‘ne sahip olan ilk firmadır.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da ileri teknoloji ile donanmış entegre iki üretim tesisi bulunmaktadır. Özellikle fabrika yapıları gibi büyük sanayi yapılarının inşaatlarında tercih edilen Kolon, Kiriş, Boşluklu Makaslar gibi beton prefabrik ürünler Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy tesislerinde üretilmektedir.
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Detaylar
Referanslar
Prekast
Prefabrik
Beton Prefabrik
Fabrika İnşaatı
Depo İnşaatı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.