Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Depo İnşaatı

Depo İnşaatı,

Depo inşaatı’nda Yapı Merkezi avantajları...

1978 yılından beri önüretimli beton konusunda sektörde öncü ve lider olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesi ile beton prefabrik konusunda işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet vermektedir.

Fabrika ve depo inşaatı için üretilen beton Prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir sanayi tesisleri, fabrika ve depo inşaatı yapılmasını sağlar. Beton prefabrikasyonun en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın devam ettiğini, Beton Prefabrik elemanların pozitif getirilerini bilen veya ilk kez deneyen birçok yatırımcı Beton Prefabrik ürünleri daha fazla kullanmanın yollarını arıyorlar. Fabrika ve depo inşaatı gibi sanayi yapılarının yanısıra konut inşaatlarında Beton prefabrik elemanların kullanılmasının son yıllarda hızla artması Prefabrik sektörününü geleceğe dönük daha mutlu etmektedir.

Fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında büyük açıklıkların ekonomik olarak geçilmesi ve yatırımın çok kısa bir sürede faaliyete geçmesi çok önemlidir. Bu özelliklerinden dolayı Fabrika inşaatı ve depo inşaatı gibi sanayi yapılarında prefabrik ürünlerin kullanımı Türkiyede % 80’lere varmaktadır. Depo inşaatı gibi sanayi tesislerinde beton prefabrik elemanlarının kullanılmasının başlıca nedenlerinden olan hız ve ekonomiklik gibi önemli avantajlar konutlar için de geçerlidir. Beton prefabrik’in konutlarda daha fazla kullanılması için hem prefabrik birliğince hem de şirketlerin kendi bünyelerinde gerekli olan her şey yapılmaktadır.

Beton prefabrikasyon sektöründe öncü,

“Doğru mühendislik ile tasarımı yapılmış, kaliteli malzeme kullanılmış ve tekniğine uygun şekilde inşa edilmiş fabrika inşaatları, depo inşaatları güvenlidir” Beton Prefabrikasyon ile güvenli hız, güvenli kalite ve ekonomiklik, depo inşaatı gibi sanayi yapılarında gerçek farkları oluşturur.

Depo inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında avantaj ve dezavantajlar içeren sistemlerin çeşitlenmesinde, 1999 yılında yaşanan depremin önemli bir rolü olmuştur. Deprem sonrası yeterli mühendislik şartları sağlanmaksızın yapılmış depo inşaatlarında oluşan hasarlar farklı sistem arayışlarını gündeme getirmiştir. 1999 yılı depreminde o bölgede bulunan ve Yapı Merkezi Prefabrikasyon tarafınca Beton prefabrik sistemle inşa edilen 102 fabrika inşaatı ve depo inşaatı’nın tümü depremden hiç bir hasar görmemiştir.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon ürettiği ve geliştirdiği boşluklu beton makas kirişinin inşaata getirdiği avantajlar oldukça önemlidir. Boşluklu makas kirişleri ile inşa edilen fabrika inşaatları, depo inşaatları hafifliği, korozyondan etkilenmemesi, yangın direnci, ekonomikliği ve zamana bağlı yatırım giderlerinin azalması nedeni ile diğer çatı makaslarına göre daha fazla tercih edilmektedir. Beton prefabrik olarak üretilen makasların fabrika inşaatı gibi, depo inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında daha az yük getirmesi için boşluklu makas imal etmek arge’ye verdiğimiz önemin bir sonucudur. Yapı Merkezi Prefabriikasyon, sektörde ilk kez sahip olduğu TS EN İSO 9001 belgesine ilave olarak TSE ve Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırlayıp başlattığı ve yalnızca Prefabrik birliği üyelerine verilen TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapıl elemanlarının projelendirme, üretim ve montaj hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi” ‘ne sahiptir.

Özellikle sanayi yapıları gibi fabrika inşaatı ve depo inşaatı yapımlarında sektörün lideri konumundaki Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy ve Kırklareli Lüleburgaz’da ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Depo inşaatı, fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarında tercih edilen Kolon, Kiriş, boşluklu makaslar gibi beton prefabrik ürünler Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul, Paşaköy tesislerinde üretilmektedir.
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Detaylar
Referanslar
Prekast
Prefabrik
Beton Prefabrik
Fabrika İnşaatı
Depo İnşaatı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.