Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Beton  Prefabrik

Beton Prefabrik;

Beton Prefabrikasyon’un avantajları...

Beton Prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir sanayi tesisleri yapılmasını sağlar. Beton prefabrik’ in en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak bir geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın devam ettiğini, Beton Prefabrik elemanların pozitif getirilerini bilen veya ilk kez deneyen birçok yatırımcı Beton Prefabrik ürünleri daha fazla kullanmanın yollarını arıyor. Sanayi yapılarının yanısıra Konut inşaatlarında Beton Prefabrik elemanların kullanılmasının son yıllarda hızla artması Beton Prefabrik sektörününü geleceğe dönük umutlandırmaktadır.

İnşaat sektörü piyasaların nasıl olduğunu gösteren bir sektördür. Konut satışlarının artması Beton Prefabrik sektörünün de iyi yolda olduğunun göstergelerindendir. Türkiye bir avrupa ülkesi gibi Beton prefabrikasyondan gerektiği kadar faydalanamasada Beton Prefabrik sanayı yapılarında büyük açıklıkların ekonomik olarak geçilmesi ve tesislerin çok kısa bir sürede tamamlanarak faaliyete geçmesinden Beton Prefabrik kullanımı Türkiyede % 80’lere varmaktadır. Sanayi yapıları inşaatlarında beton prefabrik elemanlarının kullanılmasının nedeni olan hız ve ekonomiklik gibi çok önemli katkılar konutlar için de geçerlidir.

Beton prefabrikasyon sektöründe öncü,

Tüm inşaat sistemleri ile depreme karşı güvenli sağlam ve estetik sanayi inşaatları yapılsa bile, “Doğru mühendislik ile tasarımı yapılmış, kaliteli malzeme kullanılmış ve tekniğine uygun şekilde inşa edilmiş fabrika inşaatları, depo inşaatları güvenlidir” Beton Prefabrik ile güvenli hız, güvenli kalite ve ekonomi, fabrika, depo gibi sanayi yapı inşaatlarında gerçek farkları oluşturur.

Birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajlar içeren sistemlerin çeşitlenmesinde, 1999 yılında yaşanan depremin de önemli bir rolü olmuştur. Deprem sonrası yeterli mühendislik şartları sağlanmaksızın yapılmış sanayi inşaatlarında oluşan hasarlar farklı sistem arayışlarını gündeme getirmiştir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon tarafınca Beton prefabrik sistemle inşa edilen 102 fabrika inşaatı ve depo inşaatının tümü depremden hiç hasar görmemiştir. Bu da; “Doğru mühendislik, kaliteli malzeme ve tekniğine uygun inşa edilmiş fabrika inşaatları, depo inşaatları güvenlidir” sözünü haklı çıkarmıştır. Yapı Merkezi Prefabrikasyon Türkiye Beton Prefabrike Sektörü’ nün yıllardır Arge’ye önem veren öncü ve lider kuruluşlarından biridir. Ürettiği ve geliştirdiği boşluklu beton makas kirişinin inşaata getirdiği avantajlar oldukça önemlidir. Boşluklu makas kirişleri ile inşa edilen fabrika inşaatları, depo inşaatları hafifliği, korozyondan etkilenmemesi, yangın direnci, ekonomikliği ve zamana bağlı yatırım giderlerinin azalması nedeni ile diğer çatı makaslarına göre daha fazla tercih edilmektedir. Beton prefabrik olarak üretilen makasların binaya daha az yük getirmesi için boşluklu makas imal etmek arge’ye verdiğimiz önemin bir sonucudur.

Beton Prefabrik ile inşaatlarınıza güvenli hız, güvenli kalite ve ekonomiklik…

Önüretimli beton konusunda sektöre 1978 yılından beri hizmet veren, sektörün öncü ve lider kuruluşu olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesi ile beton konusunda işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet vermektedir. İstanbul Paşaköy ve Kırklareli Lüleburgaz’da ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulun Yapı Merkezi Prefabrikasyon özellikle sanayi yapılarında, fabrika inşaatlarında ve depo inşaatlarında tercih edilen Kolon, Kiriş, Boşluklu makaslar gibi beton prefabrik ürünleri İstanbul, Paşaköy tesislerinde üretmektedir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon - Genel Müdürlük ve Satış, Pazarlama - Sultanbeyli / Paşaköy 0216 592 17 00 Pbx
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Detaylar
Referanslar
Prekast
Prefabrik
Beton Prefabrik
Fabrika İnşaatı
Depo İnşaatı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.