Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Prefabrik

Prefabrik,

Prefabrik sektörü

Kelime anlamıyla Prefabrik yapıyı oluşturan parçaların önceden fabrika ortamında üretilerek belli bir yerde kurulmasi anlamını taşımaktadır. Prefabrik üretim inşaat sektörünün en sanayileşmiş kollarından biridir. Prefabrik üretimleri ile büyük fabrikalar, kapalı alanlar, depolar ve antrepolar yapılabileceği gibi değişik yapı sistemleri dahilinde konutlarda da faydalanabilirsiniz. Sektör kendi içerisinde üretimde kullanılan ana malzemeler itibari ile de çeşitlilik göstermektedir. Yapı Merkezi prefabrikasyon sektör içerisinde büyük sanayi ve depo yapıları konusunda lider konumda olan, konutlar yapan, betonu fabrikasında işleyerek değişik formlar veren ve bu parçaları yapıyı oluşturmakta kullanan bir konumdadır.

Birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajlar içeren yapı sistemleri içinde, 1999 yılında yaşanan depremin de önemli bir rolü olmuştur. Deprem sonrası yeterli mühendislik şartları sağlanmaksızın yapılmış binalarda oluşan hasarlar farklı sistem arayışlarını gündeme getirmiştir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon tarafından prefabrik sistemle inşa edilen ve deprem bölgesinde bulunan 102 tesisin tümü depremden hiç hasar görmemiştir. Bu da; “Doğru mühendislik, kaliteli malzeme ve tekniğine uygun inşa edilmiş binalar güvenlidir” sözünü bir kez daha haklı çıkarmıştır. Kalite, sağlamlık, araştırmacılık ve ileri teknelojiyi kullanma ilkelerinden ödün vermeyen Yapı Merkezi Prefabrikasyon kurlduğu dönemlerden günümüze kadar Prefabrik sektörünün lideri konumundanır.

Yapı Merkezi Prefabriikasyon, sektörde ilk kez sahip olduğu TS EN İSO 9001 belgesine ilave olarak TSE ve Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırlayıp başlattığı ve yalnızca Prefabrik birliği üyelerine verilen TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapılar Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi” ‘ne sahip olanve argeye önem bir firmadır.

Prefabrik ürünlerin Konutlarda kullanılması..

Prefabrik ürünlerin avantajını gören birçok yeni yatırımcı Prefabrik ürünlerimizi daha fazla kullanmaya başladı. Önceki yıllarda özellikle Fabrika, depo gibi sanayi yapılarında kullanılan prefabrik ürünler, son yıllarda betonarme yapılarla birlikte daha fazla kullanılmaya başladı. Konut yapılarının yanısıra geçtiğimiz yıl öngerme teknoloıjisi ile ürettilen prefabrik kirişler, özel dizayn edilen ve inşaata hız ve sağlamlık kazandıran prefabrik beton elemanlar, iskele ve kalıp gerektirmeyen öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton eğitim yapılarında da fazlası ile kullanıldı.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon gibi kaliteye ve insana önem vererek üretilen Prefabrik-Prekast elemanların, tasarım, üretim ve montaj aşamalarında ciddi bir kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir yapılar inşa edilmesini sağlar. Prefabrik ürünlerin en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya büyük bir geri dönüş yani yatırımcıya ciddi avantajlar getirmektedir. Bu nedenlede önümüzdeki yıllarda prefabrik ürünlerin daha değişik sektörlerde kullanılacağını düşünmekteyiz. Ulaşım ve altyapı projelerinde ciddi boyutlarda kullanılan Prefabrik ürünlerin konut, eğitim yapıları gibi yapılarda bir önceki yıllara göre daha fazla kullanılacağını düşünüyoruz. Yapı Merkezi Prefabrikasyon olarak Prefabrik üretimlerinde en büyük atılımının konutlarda kullanılması olduğuna inanıyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yoğunlaştırıyoruz.

1978 yılından beri önüretimli beton Prefabrik sektöründe araştırmacı yapısı ve Arge’si ile öncü olan Yapı Merkezi Prefabrikasyon "Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji" ilkesinden hiç ödün vermeden işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet vermektedir.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da olmak üzere ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Prefabrik imalatlar, Yapı Merkezi Prefabrikasyon’un İstanbul Paşaköy tesislerinde olarak üretilmektedir.
 
Kullanım Alanları ve Avantajları
Detaylar
Referanslar
Prekast
Prefabrik
Beton Prefabrik
Fabrika İnşaatı
Depo İnşaatı
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.