Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Prefabrik Döşeme

Prefabrik döşeme,

Hem cephede, hem döşemede çözüm Öngermeli boşluklu Prefabrik döşeme elemanı Panelton…                                                           
Öngermeli boşluklu Beton Prefabrik Döşeme elemanı Panelton; yatırımları kısa zamanda kazanca dönüştüren, ağır yükler altında geniş açıklıklar geçilebilen, öngerilmeli Beton Prefabrik döşeme ve cephe panelleridir. Öngermeli Beton Prefabrik Döşeme elemanı yapısı ile inşaatlara hafiflik, yüksek döşeme hızıyla zaman ve ekonomi, geniş açıklıkları geçebilmesi sayesinde tasarıma özel imkanlar getirir. 1985 yılından bu yana endüstriyel olarak üretilmekte olan, öngermeli boşluklu prefabrik döşeme elemanı ve cephe elemanı Panelton bu güne kadar toplamda 3 Milyon m2'yi aşan uygulamaları ile inşaat sektörüne damgasını vurmuş çok özel bir yapı malzemesidir. Yakın zamana kadar Prefabrik taşıyıcı sistemleri ve yerinde dökme sistemlerde hep kazandıran öngermeli boşluklu prefabrik döşeme elemanı Panelton, Çelik yapılarda da yatırımcılara zaman ve ekonomi kazandırır. Prefabrik döşeme elemanı Panelton konut, işyeri, hastane, okul, alışveriş merkezleri, fabrikalar, otoparklar ve sanayi tesisleri, depolama binaları, karayolu, demiryolu ve yaya köprüleri kısaca araç geçen tüm döşemelerin bulunduğu binalarda kullanılmaktadır.

Geniş açıklıklar geçerken ve Arakatlarda Panelton,

Öngermeli boşluklu Prefabrik döşeme elemanı Panelton kullanılmasının bir diğer faydası da, geniş açıklıklarda ağır yükler geçebilme özelliğidir. Bu sayede aks aralarının daha geniş olması projelere özel imkanlar sağlar. Prefabrik döşeme elemanı Panelton öngerme teknolojisinden yararlanarak 12mt. açıklıkta 3 ton/ m2', 16m açıklıkta ise 500 kg/ m2' yük taşıyabilmektedir. 6mt. açıklıkta 500 kg/ m2'yük taşıyan öngerilmeli boşluklu döşeme elemanı Paneltonun kalınlığı ise sadece 15 cm’dir.

Prefabrik döşeme elemanı Paneltonun uygulama aşamaları söyledir; projede geçilen açıklık ve döşemenin yük taşıma kapasitesi göz önünde bulundurularak seçilen Prefabrik döşeme elemanı Panelton’a ne kadar öngerme uygulanacağı belirlenir ve taşıyıcı sisteme döşeme elemanlarından aktarılacak yük bilgisi ve prefabrik döşeme elemanı Panelton elemanlarının montaj planları ile işverene iletilir. Yatırımcı bu bilgiler dahilinde taşıyıcı sistem kolon kiriş elemanlarının tasarım imalat sürecinin sonunda kolon ve kirişlerin montajı sonrası Paneltonların üzeri tooping yapısal kaplama betonu ile kaplanarak işlem tamamlanır. Öngerilmeli boşluklu Prefabrik döşeme elemanı Panelton için uygulama sırasında vinç dışında yardımcı başka bir malzeme gerektirmez. Kalıp ve iskeleye ihtiyaç duyulmaz.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon teknik grubunca sağlanan tasarım ve gerekli teknik desteğin verilmesi geniş açıklıklar geçilebilen Prefabrik döşeme elemanı Paneltonun kullanılması için gerekli olan şartları oluşturmaktadır.

Panelton özellikle başta Prefabrik birliği üyeleri olmak kaydı ile tüm Prefabrik sektörün de ciddi bir çözüm ortağı olmuştur. Niğbaş, Pekintaş, Wash beton gibi prefabrik sektörünün önemli ve büyük prefabrik firmaları projelerinde Prefabrik döşeme elemanı Panelton tercih etmektedirler.

Yapı Merkezi Prefabriikasyon, TSE ve Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırlayıp başlattığı ve yalnızca Prefabrik birliği üyelerine verilen TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapı elemanları Kalite Yönetim Sistem Belgesi ” ‘ne sahiptir. Kalite ve kalite sistemlerine daima çok önem veren Yapı Merkezi prefabrikasyon A.Ş, TS EN İSO 9001 belgesine de sektörde ilk kez sahip olan firmadır.

İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da ileri teknoloji ile donanmış iki üretim tesisi bulunmaktadır. Özellikle sanayi yapılarında, fabrika inşaatlarında ve depo inşaatlarında tercih edilen ön germeli boşluklu beton prefabrik döşeme ve cephe elemanı olan Panelton hem İstanbul Paşaköy tesislerinde hem Lüleburgaz tesislerinde üretilmektedir.
 
kullanım alanları ve avantajları
kesit tip ve boyutları
teknik özellikler
referanslar
boşluklu döşeme
öngermeli boşluklu döşeme
prefabrik döşeme

kullanım alanları ve avantajları
kesit tip ve boyutları
farklı doku çeşitleri
teknik özellikler
referanslar
cephepaneli
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.