Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Cephe paneli Panelton

Cephe paneli Panelton,

Cephe paneli panelton Bina cepheleri, çevre duvarları, istinat duvarları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Üretim ve montajı mevsim koşullarından etkilenmez. Çelik, betonarme, prefabrik ve özel tasarlanmış yapılara uygulanabilir. Taşıyıcı özelliğe sahiptir. Cephe paneli Panelton’un Yatay ve Düşey kullanım olanağı ile her türlü mimari tasarıma ve pencere sistemine uyum sağlar. Mimari İhtiyaca uygun kalınlıkta ısı yalıtımlı olarak üretilebilmekte, bu sayede de ısıtma ve soğutma maliyetlerinde ekonomi sağlamaktadır. Cephe paneli, sıva ve boya gerektirmeyen, uzun ömürlü, dayanıklı ve estetik bir malzemedir.

Ön üretimli Cephe Paneltonu ne gibi avantajlar sağlar?

Prefabrikasyon; yapıyı oluşturan elemanların projeye uygun olarak önceden fabrika ortamında üretilerek şantiye alanında bir araya getirilmesidir. Cephe paneli olan Paneltonlarında tasarım, üretim ve montaj aşamalarında titiz bir şekilde kalite kontrol sisteminden geçerek gerçekleşir. Sonuç olarak inşaatlarda güvenilir beton cephe panellerinin kullanılması sağlanır. Bu durumun getirdiği en önemli avantajlardan birisi de, montajının hızlı olmasıdır. Her türlü hava koşullarında bile iş güvenliğini tehlikeye atmadan inşaatın sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya büyük ve ciddi bir ekonomi sağlamasıdır.

Cephe paneli Panelton

120cm eninde ve 9 farklı kalınlıkta olan döşeme ve cephe paneli Panelton, inşaatlara hafiflik, yüksek montaj hızıyla zaman ve ekonomgetirir. Mimari tasarımlara uygundur. 1985 yılından bu yana endüstriyel olarak üretilmekte olan, ön germeli boşluklu döşeme ve cephe paneli Panelton bu güne kadar 3 Milyon m2'ye yaklaşan uygulamaları ile inşaat sektörüne damgasını vurmuştur.

Yakın zamana kadar Prefabrik taşıyıcı sistemleri ve yerinde dökme sistemlerde kazandıran ön germeli boşluklu döşeme ve cephe paneli Panelton, Çelik yapılarda da yatırımcılara zaman ve ekonomi kazandırır. Ön germeli boşluklu döşeme ve cephe paneli Panelton alışveriş merkezleri, fabrikalar, otoparklar ve sanayi tesisleri, depolama binaları kullanılmaktadır. Öngerilmeli boşluklu döşeme ve cephe paneli Panelton’un cephe paneli uygulamasında da, döşeme panelleri uygulamasında da vinç dışında yardımcı başka bir malzeme gerektirmez. Cephe paneli ve döşeme paneltonlarının montajlarında kalıp ve iskeleye ihtiyaç duyulmaz.

Yapı Merkezi prefabrikasyon teknik grubu tarafından sağlanan tasarım desteği ile üretimde ki hızlı ve yüksek kapasite ve de satışın her anında gerekli teknik desteğin verilmesi boşluklu döşeme ve cephe elemanı Paneltonun kullanılması için yeterli şartları oluşturmaktadır.

Döşeme ve cephe paneli Panelton özellikle başta Prefabrik birliği üyeleri olmak kaydı ile tüm prefabrik sektörün ciddi bir çözüm ortağı olmuştur. Niğbaş, Pekintaş, Wash beton gibi prefabrik sektörünün önemli ve büyük prefabrik firmaları projelerinde ön germeli boşluklu döşeme ve cephe paneli olan Panelton tercih etmektedirler.

Yapı Merkezi Prefabriikasyon, sektörde ilk kez sahip olduğu TS EN İSO 9001 belgesine ilave olarak TSE ve Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırlayıp başlattığı ve yalnızca Prefabrik birliği üyelerine verilen TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapılar Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi” ‘ne sahip olan ilk firmadır.

Yapı Merkezinin İstanbul Paşaköy ve Lüleburgaz’da iki fabrikası bulunmaktadır. Özellikle sanayi yapılarında, fabrika inşaatlarında ve depo inşaatlarında tercih edilen ön germeli boşluklu döşeme ve cephe paneli Panelton İstanbul Paşaköy ve lüleburgaz tesislerinde üretilmektedir.
 
kullanım alanları ve avantajları
kesit tip ve boyutları
teknik özellikler
referanslar
boşluklu döşeme
öngermeli boşluklu döşeme
prefabrik döşeme

kullanım alanları ve avantajları
kesit tip ve boyutları
farklı doku çeşitleri
teknik özellikler
referanslar
cephepaneli
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.