Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Öngermeli boşluklu döşeme

Öngermeli boşluklu döşeme,

Hem cephede, hem döşemede çözüm Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton…  

Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton; yatırımları kısa zamanda kazanca dönüştüren, ağır yükler altında geniş açıklıklar geçilebilen, öngerilmeli boşluklu döşeme ve cephe panelleridir. Ön germeli boşluklu döşeme elemanı yapısı ile inşaatlara hafiflik, yüksek döşeme hızıyla zaman ve ekonomi, geniş açıklıkları geçebilmesi sayesinde tasarıma özel imkanlar getirir. 1985 yılından bu yana endüstriyel olarak üretilmekte olan, öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton bu güne kadar 3 Milyon m2'ye yaklaşan uygulamaları ile inşaat sektörüne damgasını vurmuştur.                                                                                                                                                                                                                
Yakın zamana kadar Prefabrik taşıyıcı sistemleri ve yerinde dökme sistemlerde hep kazandıran öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton, Çelik yapılarda da yatırımcılara zaman ve ekonomi kazandırır. Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton konut, işyeri, hastane, okul, alışveriş merkezleri, fabrikalar, otoparklar ve sanayi tesisleri, depolama binaları, karayolu, demiryolu ve yaya köprüleri kısaca araç geçen tüm döşemelerin bulunduğu binalarda  kullanılabilmektedir.                                                      

Arakatlarda öngermeli Panelton,

Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton kullanılmasının bir diğer faydası da, geniş açıklıklarda ağır yükler geçebilme özelliğidir. Bu sayede  aks aralarının  daha geniş olması projelere özel imkanlar sağlar. Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton öngerme teknolojisinden yararlanarak 12mt.  açıklıkta 3 ton/ m2', 16m açıklıkta ise 500 kg/ m2' yük taşıyabilmektedir. 6mt. açıklıkta 500 kg/ m2'yük taşıyan Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Paneltonun   kalınlığı ise sadece 15 cm’dir.

Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Paneltonun uygulama aşamaları söyledir; Projede geçilen açıklık ve döşemenin yük taşıma kapasitesi göz önünde bulundurularak seçilen ön germeli boşluklu döşeme elemanı Panelton’a ne kadar öngerme uygulanacağı belirlenir ve taşıyıcı sisteme döşeme elemanlarından aktarılacak yük bilgisi ve Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton elemanlarının montaj planları da işverene iletilir.  Yatırımcı bu bilgiler dahilinde taşıyıcı sistem kolon kiriş elemanlarının tasarım imalat sürecinin sonunda kolon ve kirişlerin montajı tamamlandıktan sonra Öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton montajı hızla yapılır.    

Montaj sonrası Paneltonların üzeri tooping yapısal kaplama betonu ile kaplanarak işlem tamamlanır. Öngerilmeli boşluklu döşeme elemanı Panelton için uygulama sırasında vinç dışında yardımcı başka bir malzeme gerektirmez. Kalıp ve iskeleye ihtiyaç duyulmaz. Yapı Merkezi prefabrikasyon A.Ş teknik grubu tarafından sağlanan tasarım desteği ile üretimde ki hızlı ve yüksek kapasite ve de satışın her anında gerekli teknik desteğin verilmesi öngerilmeli boşluklu döşeme ve cephe elemanı Paneltonun kullanılması için yeterli şartları oluşturmaktadır. Öngerilmeli boşluklu döşeme elemanı Panelton ile beton prefabrik, betonarme, çelik, yığma prekast ve karma bir sistem olan Prefabrik+Çelik gibi her türlü yapı sisteminde projerye uygun geniş açıklıklar geçilebilir. Öngermeli boşluklu döşeme ve cephe elamanı panelton modüler 120cm genişliğinde olup açıklık ve yüklere göre 12 cm ile 46 cm kalınlığına kadar öngerme teknolojisi ile imal edilirler.

Panelton özellikle başta Prefabrik birliği üyeleri olmak kaydı ile tüm prefabrik sektörün de ciddi bir çözüm ortağı olmuştur. Niğbaş, Pekintaş, Wash beton gibi prefabrik sektörünün önemli ve büyük prefabrikcileri projelerinde öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton tercih etmektedirler.

Yapı Merkezi Prefabriikasyon, sektörde ilk kez sahip olduğu TS EN İSO 9001 belgesine ilave olarak TSE ve Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırlayıp başlattığı ve yalnızca Prefabrik birliği üyelerine verilen TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapılar Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi” ‘nesahip olan ilk firmadır.

Özellikle sanayi yapılarında, fabrika inşaatlarında ve depo inşaatlarında tercih edilen öngermeli boşluklu döşeme elemanı Panelton İstanbul Paşaköy ve lüleburgaz  tesislerinde üretilmektedir.

 
kullanım alanları ve avantajları
kesit tip ve boyutları
teknik özellikler
referanslar
boşluklu döşeme
öngermeli boşluklu döşeme
prefabrik döşeme

kullanım alanları ve avantajları
kesit tip ve boyutları
farklı doku çeşitleri
teknik özellikler
referanslar
cephepaneli
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.