Untitled Document
AnasayfaANASAYFA    |   HAKKIMIZDA    |   ÜRÜNLER / SİSTEMLER    |   REFERANSLARIMIZ    |   İNSAN KAYNAKLARI    |   BİZE ULAŞIN English  Untitled Document
ÜRÜNLER
PANELTON
YAPIBLOK
KÖPRÜ KİRİŞİ
KUTU MENFEZLER
ÖZEL ÜRÜNLER

SİSTEMLER
PREFABRİK TAŞIYICI SİSTEMLER
FAB-TEK
ÖZEL UYGULAMALAR
Yaşayanlar diyor ki...

Şebnem Çokşen Önal
Serbest iş kadını
Arkeon konutlarına ilk yerleşenlerdenim. Eşimle konut almaya karar verirken  oğlumuzun okuluna yakınlığının yanısıra depreme dayanıklı olması aradığımız özelliklerden en önemlisiydi. Yapı Merkezinde çalışan arkadaşlarımızdan yapım sistemiyle ( Fab-tek)  ilgili bilgiler aldık. Yapı Merkezi denilince zaten çok garantili, çok sağlam bir imaj herkeste olduğu gibi bizde de vardı.  

Yapı Merkezinin herşeyin en güvenilir olanını yapacağını bildiğim için depreme karşı kendimi güvende hissediyorum. Bu arada İzoder’in 2006 yılı en iyi izole edilmiş ev  olarak Arkeon konutlarının seçilmesi, ısı izolasyonu bakımından ne kadar üstün vasıflara sahip olduğununda zaten ciddi bir göstergesidir. Burdan da anlaşıldığı gibi çok az bir harcama ile çok rahat ısınabiliyoruz. Evimi ısıttıktan sonra 18 dereceye ayarladığımda sıcaklığı uzun sürede koruyor.Yazın serin olduğu için ayrıca soğutmaya gerek kalmıyor. Evimden yapı konforu bakımından çok memnunum. burayı dolaşanlara ve dostlarıma tavsiye ettim.. Bir çok arkadaşımda burdan ev aldılar..


Tayfun Karaalp
Profesyonel yönetici
Haziran ayından beri Arkeon da oturuyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse evimi satın alırken “yapım sistemi”yle ilgili hiç bir bilgim yoktu. İlk başta sadece Yapı Merkezi nin bir projesi olması bana yetmişti. Yapı Merkezi güvenilir ve kendini ıspatlamış bir şirket, bu yüzden Yapı Merkezi' nin geliştirdiği ve benim satış ofisindeki arkadaşlardan öğrendiğim Fab-Tek yapım sistemininde güvenli olduğunu düşünüyorum.

Bu yüzden de deprem konusunda kendimi burada fazlasıyla güvende hissediyorum. Konutumun ısı izolasyonundan çok memnunum. Çabuk ısınıyor ve sıcaklığı uzun süre koruyor. Şömine yakarak ısınabiliyorum, yatak odalarınıda klimayla ısınmak yeterli oluyor. Yaz sıcaklarında evimiz serindi. Ayrıca klimaya ihtiyaç duymuyorum. Evimi sağlam, depreme dayanıklı ve ısı izolasyonu bakımından güvenilir hissediyorum.  Biz burada mutluyuz.


Nalan Kalafat
Ev Hanımı
Arkeon konutlarında ilk oturanlardanız. Şehirden bu huzurlu ortama gelmemizin en büyük sebebi Depremdi. Eşimle birlikte  bir çok yapım sistemini araştırdık; Depreme dayanıklı binada oturmak istediğimiz için özellikle eşim fazlasıyla araştırdı, Fab –tek yapı sistemi ve arkeonla böyle tanıştık.

Güvenli bir yapım sistemi; ve işte gördüğünüz ferah huzulu bir evimiz oldu. Konutumun  ısı konforu çok iyi LPG ile ısınıyoruz, 19 dereceye ayarlamak yeterli oluyor. Yazın serin olduğu için ayrıca klimaya ihtiyaç duymuyoruz. Depreme dayanıklı olduğu ve dış cephesinin yaşam boyu  bakım gerektirmemesi Ayrıca hoşumuza giden bir özellik.Ayşen ULTAV
Ev Hanımı
8 aydır Arkeon konutlarında oturuyorum. Konut almaya karar verdiğimizde farklı yapım sistemlerini araştırdık; Daha önce Bostancı’da oturuyor ve depremden de  çok korkuyorduk. Bu tedirginliğimizden dolayı  evimiz depreme dayanıklı olsun istedik ve bu araştırmalarımız sırasında fab-tek sistemini duyduk.

Deprem konusundaki güvenirliliği bu sistemi seçmemizdeki en önemli sebep oldu. Şimdi bu evimizde kendimizi depreme karşı güvende hissediyoruz. Burada çok huzurluyuz. Evimiz ısı izolasyonu bakımından çok iyi, özellikle ısınınca ısıyı koruyor.40 m2 salonu küçük bir elektrikli ısıtıcıyla bile ısıtabiliyorum. Bunun yanı sıra  dış cephesinin ömür boyu bakım gerektirmemesi de memnunluk verici bir özellik. Sıcak ve güvenli bir evimizin olması bizi mutlu ediyor.


Ebru  Bayramoğlu
iş kadını
4 aydır Arkeon da oturuyoruz. Şehir gürültüsünden uzak doğayla içiçe ve huzurlu bir yaşamı Arkeon konutlarında bulduk. Arkeon konutlarına bakarken bu ismin  arkasında Yapı Merkezinin olması çok önemliydi. Ev alma planlarımız içinde tabiiki deprem bizim için de çok önemliydi. Buraya geldiğimizde fab-tek yapı sisteminin deprem güvenliğini bize anlattılar, işi bilen dostlarda bu sistemle yapılan evlerin bakım maliyetlerinin düşük seviyelerde olduğunu söyleyince bizde bu evimizi aldık.

Hem depreme dayanıklı olması, hem bakım maliyetinin minimize edilmesi bizim bu kararı almamızda önemli etkenlerdi. Şu ana kadar özellikle ısıtmadan hiç bir problem yaşamadık, özellikle de ısıtma konusundan  çok memnunuz. Bu konutlar çabuk ısınıyor ve ısıyı uzun süre muhafaza edebiliyor.


Ajda Dizarlı
Anaokulu Müdürü
Arkeon konutları içinde bu yıl hizmete açılan  “Irmak Arkeon Anaokulu” müdürüyüm. Okulumuz Arkeon konutları içinde, Arkeon ve çevre komşularımıza hizmet vermek üzere açıldı. Planlaması anaokul olarak düzenlenen sağlıklı, lüks binamızın fab-tek yapı sistemiyle inşa edilmesi bizler kadar velilerimizi de mutlu ediyor.. Ayrıca fab-tek yapı sistemini oluşturan Yapıblok’ lar okulumuzun mimarisine çok hoş bir görünüm kazandırmış. Biz Irmak arkeon Anaokulu ailesi olarak okulumuzda huzur içindeyiz.


Figen Bilgin
Ev Hanımı
Şehir içinde oturduğumuzda hayalimizde yalnızca  bahçeli bir evde oturmak istiyordu.  Arkeon sitesini gazete ilanlarında gördük. Evleri  yakından görmek için buraya geldiğimizde  dış görünüşleri, bahçe konumları ve sitenin genel havası hoşumuza gitti. Baktığımız  diğer konutlardan farklıydı. Modern ve estetik görünüşleri vardı. Görevli arkadaşlar evleri anlatırken özel bir sistemle depreme ne kadar dayanıklı olduklarını anlattılar. Bunlar evimizi almamız için yeterli sebepti. Burada bir yaz geçirdik, klima kullanmadığımız halde evimiz yazın çok serindi. Arkeon konutlarından ve huzurlu ortamından çok memnunuz.


Özlem  ve Serdan Knezeviç
Yönetici
Evimizi alırken ilk öncelikle kendimize ait bir bahçemizin olmasıydı ilgimizi çeken. Gazete ilanından sonra buraya geldiğimizde ise dış cephesinin estetik olması da ayrıca çok hoşumuza gitti. Bir yıldır burada hem kış hem yaz geçirdik. Kışın evimizin ısınınca uzun süre sıcaklığını koruması iki küçük çocuk büyüten bir aile olarak bizi çok mutlu etti. Geçtiğimiz kış bu konuda  çok rahat ettik..

Çok sıcak bir yaz geçirmemize rağmen bizim evimizde sanki klima varmış gibiydi. Yazın evimizin içinin serinliğinden gelen bazı misafirlerimiz klima var sandılar. Bu evlerin yapım sisteminin farklı olduğunu sonradan öğrendik. fab-tek  sistemiyle yapılan Arkeon konutlarında ısı izolasyonunun çok iyi olması nedeniyle bizlere konforlu bir yaşam sunuyor; biz ailemizle burada mutluyuz.
 
kullanım alanları ve avantajları
teknik özellikler
dört mevsim ısısal konfor
yaşayanlar diyor ki...
ödüllü projelerimiz
referanslar
Untitled Document


Copyright © 2010 Yapı Merkezi Prefabrikasyon Tüm hakları saklıdır.